Sponzorujeme:

Zkušebny Praha

Jasan- masiv - masivní dřevěná podlaha 21mm

-6%
Novinka
Jasan- masiv
ID kód:10603
Popis:


Jasan evropský natur


Původ: střední Evropa
Stupeň tvrdosti: Třída 2 (tvrdé dřevo)
Popis: V podstatě bezsuký, bez omezení jsou povoleny nahodilé bodové suky do 2 mm, menší tmavé záběhy a tmavohnědé podíly jádrového dřeva.

Berthold - šroubovaný spoj
Tloušťka: 21 mm, šíře: 113/128/148 mm
Berthold - spony
Tloušťka: 21 mm, šíře: 113/128 mm

Dostupnost:skladem
Výrobce:Berthold
Běžná cena:1 306
Cena bez DPH:1 014 Kč
Cena s DPH:
ks
1 227 Kč

Masivní podlaha Berthold

- masivní dřevěné podlahy s mikrofází na krátké i dlouhé straně

- podlahy jsou obroušené a připravené pod nátěr

Vysoce kvalitní podlahy z masivu se vyrábějí z velkého množství druhů a tříd dřeva. Třídění je prováděno podle podnikové normy vypracované firmou Berthold. Prkna z dřevěného masivu jsou přírodním produktem a nelze je poměřovat se stejnoměrností výrobků z umělých hmot. I přes přísnou kontrolu se u jednotlivých prken mohou objevit "chybná" místa, která byla při třídění přehlédnuta nebo považována za bezvýznamná jako například lehké výsušné trhliny, rozštípnuté nebo vypadlé suky, nepravidelnosti v barvě a struktuře atd. Tyto "chyby" přírody nelze u výrobků ze dřeva nikdy úplně vyloučit. Mnozí si myslí, že by úplně vyloučeny ani být neměly, protože jsou dobré k tomu, aby odlišily podlahy z pravého dřeva od jejich umělých imitací.

Masivní podlahy jsou mezi podlahovými krytinami výrobkem nejvyšší třídy. A vzhledem ke své obnovitelnosti, produktem nejtrvalejším. Vyšší tloušťka je umožňuje během životnosti několikrát brousit a znovu povrchově upravovat, takže i po letech máte podlahu jako novou. Prkna jsou vyráběna z nejlepších surovin a s použitím nejmodernějšího strojního vybavení. BNabízí tak  to nejlepší, co si můžete za své peníze pořídit – podlahu na celý život.

Sklad masivních podlah Berthold

Proč masivní podlahu?

Podlahová prkna se zhotovují z jednoho kusu masivu. To je odlišuje od ostatních druhů takzvaných hotových parket, které jsou složeny z lepených vrstev: kvalitní vrchní dýhy a méně kvalitní spodní nosné části. Dílce masivních podlah mají lehce sražené hrany na všech stranách – mikrofázi – která zabraňuje viditelným přesahům, a spolu s kartáčovaným povrchem dá maximálně vyniknout masivnímu vzhledu podlahy.

 

Pokládka masivní dřevěné podlahy BERTHOLD, skladba a povrchové úpravy

Podlahová prkna

Podlahová prkna jsou vyrobena z jednoho masivního kusu dřeva. To je zásadní rozdíl oproti takzvaným hotovým parketám, které jsou složené z několika vzájemně slepených vrstev. Prkna jsou po obvodu spojena na drážku a péro. Na všech čtyřech stranách mají prkna lehce sražené hrany. Tím se zabraňuje viditelným přesahům. Zešikmení a odfrézování boků s drážkou a perem navíc zvyšuje přesnost při spojení. Vyrovnávací drážky na spodní straně zabraňují nadměrnému prohýbání.

Druhy spojení prken Berthold - zámky

Rozměrová tolerance

Berthold klade nejvyšší váhu na přesnost spojení svých výrobků. V okamžiku expedice zaručujeme: odchylka šířky max. 0,5 mm; výškový rozdíl dvou navzájem spojených prken max. 0,2 mm; neustálá elektronická i ruční kontrola zajišťuje nejvyšší přesnost a kvalitu. Naše přesnost je Vaše jistota.

Zbytková vlhkost

Podlahy z masivního dřeva Berthold vykazují při výrobě zbytkovou vlhkost 9 % (± 2 %), která je optimální pro účel jejich použití. Každý kus je průběžně měřen a při překročení hodnot tolerance vytříděn. Jako ochrana proti pozdějším výkyvům vlhkosti se prkna balí do smršťovací fólie.

Druhy dřeva

Masivní dřevěné podlahy Berthold se vyrábějí z velkého množství druhů a tříd dřeva. Třídění je prováděno podle podnikové normy vypracované firmou Berthold. Ne všechny vlastnosti dřeva lze ukázat na obrázku. Vyobrazení představují pouze určité vodítko. Prkna z masivního dřeva jsou přírodním výrobkem a nelze je poměřovat se stejnoměrností výrobků z umělých hmot. I přes přísnou kontrolu se u jednotlivých prken mohou objevit »chybná« místa, která byla při třídění přehlédnuta nebo považována za bezvýznamná jako například lehké výsušné trhliny, rozštípnuté nebo vypadlé suky, nepravidelnosti v barvě a struktuře atd. Tyto »chyby« přírody nelze u výrobků z masivního dřeva nikdy úplně vyloučit. Mnozí si myslí, že by úplně vyloučeny ani být neměly, protože jsou dobré k tomu, aby odlišily podlahy z pravého dřeva od jejich umělých imitací.

Povrchová úprava podlahy

Berthold nabízí výběr ze tří druhů ošetření povrchu z výroby: přírodní olej, lak, vytvrzovací voskový olej. Přírodní olej dřevo impregnuje, povrch zůstává přírodní.Výhody: příjemné na dotyk, snadná renovace.Nevýhody: zvýšené nároky na údržbu. Lak vytváří na povrchu ochrannou vrstvu umělé pryskyřice.Výhody: minimální nároky na údržbu. Nevýhody: může se poškrábat, nákladná renovace. Vytvrzovací voskový olej vniká do dřeva a ihned vytváří trvanlivý povrch.Výhody: příjemné na dotyk, přirozený vzhled, minimální nároky na údržbu. Nevýhody: renovace není tak jednoduchá jako u přírodních olejů.

Berthold - povrchová úprava

Pokládka dřevěné podlahy přišroubováním, upevnění pomocí spon, nalepení – tři řešení pro každou situaci

Přišroubování na spodní konstrukci (případ 1)

Prkna z masivního dřeva se tradičně pokládají šroubováním na spodní konstrukci z dřevěných hranolů. Pro potlačení kročejového hluku leží dřevěné hranoly na pružných pásech z kokosového vlákna. Meziprostory se vyplňují celulózovými sypkými vločkami – přírodním materiálem se znamenitými tepelně-izolačními vlastnostmi. Při projektování nových staveb dbejte na to, aby se nedělal potěr mazaninou!

Přišroubování na spodní konstrukci

Pokládka na potěr pomocí spon - klip systém (případ 2)

Pokud je již potěr mazaninou hotov a nemají být použita lepidla, mohou být prkna z masivního dřeva položena jako plovoucí podlaha. K tomu berthold nabízí ›Klammer‹boden© (podlahu se sponou): prkna se spojí pomocí spon z ušlechtilé oceli tak, že nemusí být ani přišroubována, ani nalepena. Podlaha ›Klammer‹boden© firmy berthold je dokonalou alternativou, když se jedná o rychlou a snadnou renovaci ve staré zástavbě plovoucí podlahy.Ocelové klipy, jednotlivá masivní prkna vzájemně stahují systémem profil – kontraprofil.

Pokládka podlahy pomocí spon

Nalepení na potěr - klik systém (případ 3)

Prkna z masivního dřeva mohou být po celé ploše nalepena na připravený potěr mazaniny. V tomto případě je optimálním řešením pokládky »zaklapávací podlaha« (Klik systém) firmy Berthold: malá montážní výška 16 mm a speciální spojovací mechanika, která při nalepení zaručuje rovnoběžnost prken beze spár.

Nalepení na potěr - klik systém

Inspirujte se zde

 Více informcí o dřevěných podlahách naleznete v poradně a v sekci montáže

 
Doporučujeme ke zboží zakoupit

BONA Spray Mop

-10%
BONA Spray Mop

cena s dph: 1 209

554 UM

554 UM

cena s dph: 188

Lepidlo na parkety PAR 365 15kg

Lepidlo na parkety PAR 365 15kg

cena s dph: 3 267Zkušebny Praha

ProParket.cz - podlahy dveře Praha - široká nabídka podlah a dveří
© 2005 - 2018 ProParket.cz - Nuselská 532, Praha 4 Michle, 140 00, Telefon a fax: 272 659 135

Mapa webu | Obchodní podmínky | Doprava | Jak nakupovat