Sponzorujeme:

Zkušebny Praha

Pokud máte jakýkoliv dotaz, rádi Vám ho zodpovíme osobně, telefonicky nebo mailem. Nebojte se nás na cokoliv zeptat. Vaše dotazy jsou pro nás přínosem.

Časté dotazy

"Prodáváte podlahy včetně montáže?"
• Ano, provádíme montáž všech námi dodávaných materiálů.
• Zpracujeme Vám cenovou nabídku a Vy se pak můžete v klidu rozhodnout. Výhodou pro Vás je osobní přístup a profesionální práce, snížená sazba 15% DPH (pro bytové účely) a záruka na celé dílo i materiál od jednoho dodavatele 
• Pokud si na montáž troufnete sami nebo chcete podlahu položit od někoho jiného, není to pro vůbec problém.

"Je u Vás možnost nějaké množstevní slevy?"
• Jsme schopni téměř všeho, ale důležité pro nás je, abychom vždy zachovali kvalitu.

"Připravíte  si o podklad pro pokládku?" - Ano, každý dům a byt má svá specifika a my vám pomůžeme vybrat nejvhodnější řešení. Samozřejmostí je odstranění staré krytiny a její likvidace. 

Chceme podlahu od Vás, jak postupovat?
• Navštivte naši prodejnu a vyberte si z naší nabídky, dřevěné podlahy jsou naše specialita
• Možnost zapůjčení vzorku Vámi vybrané podlahy.
• Na základě plánků, popřípadě rozměrů ploch, Vám spočítáme předběžnou nabídku.
• Domluvte si návštěvu našeho technika, zaměříme vlhkost, rovinnost a upřesníme nabídku včetně případných úprav podkladu.
• Po odsouhlasení nabídky zbývá jen určit termín montáže.

Jaké dřevěné podlahy lze použít na podlahové vytápění?
• Obecně platí, že na podlahové vytápění není vhodné používat masivní dřevěné podlahy v tloušťce 21 mm. Dále nejsou nejvhodnější měkké dřeviny a to konkrétně BUK. Nejvhodnější jsou tedy podlahy vrstvené (3 vrstvé a dvouvrstvé) nebo lze použít masiv do tloušťky 15 mm. 

• Informace o vhodnosti konstrukce a dřeviny na podlahové topení najdete v galerii každého produktu. Tuto informaci Vám rádi poskytneme i mailem nebo telefonicky.
• Neméně důležitý, jako vybraný materiál je však i vhodná podložka, případně povrch a použitá lepidla.

Jaká je správná údržba dřevěných podlah?
• Údržba dřevěných podlah se v zásadě neliší od údržby vinylových a laminátových podlah. Podlahu pravidelně zbavíme nečistot (nejlépe vysátím), posléze podlahu vytřeme. Musíme dávat pozor, aby na podlaze nezůstalo příliš mnoho vody. Je vhodné používat rozprašovače, např. od firmy Bona (máme je také v nabídce). Součástí mopu je i lahev s čistícím přípravkem. Nepotřebujete žádný kýbl, ždímač, mopy. Vše máte při ruce a připravené. Stačí lehce setřít. V Případě použití klasické metody (kbelík, hadr nebo mop) doporučujeme  přidávat originál. saponáty (s jejich výběrem vám také rádi poradíme) s ohledem na druh ošetřovaného povrchu (olej nebo lak) a následně vytřít nejlépe do sucha. Na silné nečistoty vám doporučujeme Intenzivní čistič.

Jaké jsou termíny dodání?
• Většina podlah je skladem včetně doplňkových materiálů jako jsou lišty a přechodové profily. Montáže jsme schopni provádět operativně, obvykle je však termín pro montáže nejméně 14 dní až 3 týdny dopředu.
• V ostatních případech se termín dodání pohybuje okolo 1 měsíce od objednání.

Co je to fáze u podlah?
• Fáze, jinak také "V" drážka neboli zkosená hrana, je jemné zaoblení podélných i příčných hran prken, které zvýrazní každý kus prkna a eliminuje případné nepravidelné optické rýsování spár.

Jaké jsou výhody kartáčovaných a ručně hoblovaných povrchů?
• Kartáčovaní a ruční hoblování se používá zejména u dubových prken. 
• Při kartáčování je již ve výrobě měkké dřevo odstraněno speciálními abralonovými kartáči, čímž se zvýší tvrdost povrchu a zvýrazní struktura dřeva. 
• Opravdovou lahůdkou a hitem je ruční hoblování. Tento povrch vypadá jako stará vyšlapaná podlaha, je velice příjemný na dotek a není na něm vidět téměř žádné další poškození či opotřebení. U 3-vrstvých prken používáme jemnější hoblování, u masivu volíme hrubší hoblování s postaršením. Můžete si zvolit jakýkoliv barevný odstín oleje.


 ****************************************************************************************************

Plovoucí nebo celoplošně lepená podlaha?

I třívrstvé dřevěné podlahy s click-systémem click dnes většinou celoplošně lepíme k podkladu. Přilepená podlaha je oproti plovoucí stabilnější při změnách teploty a vlhkosti, lépe tlumí kročejový efekt (není tak hlučná) a celkově působí luxusnějším dojmem.

 Z hlediska statistiky reklamací souvisejících s nežádoucími dilatačními změnami (sesychání nebo bobtnání podlah) je výsledek jednoznačný. Všechny případy byly řešeny u plovoucího způsobu položení.

 Proto doporučujeme zejména větší plochy, místnosti, kde jsou vestavěné skříne, malé chodbičky celoplošně přilepit.

Ještě jeden cenový argument

Pokud budete Vaši podlahu lepit, zaplatíte za lepidlo cca 140-200 Kč/m2. Pak ale nemusíte platit držiteli patentu za click systém cca 50 Kč/m2. Pokud se přesto rozhodnete pro montáž plovoucím způsobem (vlastní pokládka, finanční úspora atd.), máme pro Vás připravenou verzi click systému  click. V tomto případě zvládne montáž každý kutil.

Ještě před pár lety byl olej pro české zákazníky něco vyjímečného a dodnes Vás někteří prodejci budou od oleje zrazovat. Většinou to budou takzvaní "podlaháři", kteří jsou vybaveni pouze vrtačkou a kmitací pilkou nebo slečna v obchodě, která o své práci mnoho neví. Vždyť všichni renovovaní výrobci dřevěných podlah nabízí většinu svého programu v obou variantách. Kvalitní olejovaný povrch lze srovnávat pouze s vysokozátěžovým lakem, proto jsou dnes všechny dřevěné podlahy v komerčních prostorech (restaurace, prodejny ...) povrchově upravovány olejem. Používáme kvalitní oleje WOCA a BONA.

 

Design a přechody podlah: Pokládka celoplošným lepením také umožňuje přechod mezi podlahami bez použití přechodovíé lišty či prahu. Dilatace mezi místnostmi se vyplní korkem nebo silikonem v barvě dřeva ve výšce podlah a výsledný efekt je takřka "bezesparý" přechod, který ocení nejen architekti a designeři. Protože krása tkví v detailu....

 

**************************************************************************************************

Výhody olejované podlahy 

1. Povrch je matný, není zrcadlově lesklý a proto na něm není tolik vidět poškrábání či opotřebení.

2. Velmi důležitá vlastnost je barevná stálost a změny způsobené UV zářením. Jistě všichni znáte 10-20 let staré dubové parkety, které už nejsou ani trochu dubové. Jsou žluto-zelené, po typické hnědé barvě ani památky. Je to způsobeno tím, že povrch dřeva je uzavřený, dřevo nemůže "dýchat" (tj. přirozeně reagovat na změny okolí).

3. Jednoduchá údržba podlah - lakované i olejované plochy se udržují naprosto stejně, jediný rozdíl je v tom, že na olejované povrchy je nutné použít neutrální mýdlo a ne saponáty, které by vymývaly olej.

4. Renovace. Za 5-15 let (podle stupně opotřebení) budete řešit to, že už se na svou starou a poškrábanou podlahu nemůžete dívat. Co obnáší renovace u oleje? Přeleštění PAD kotoučem (jedná se o leštící a brusné kotouče s různou tvrdostí dle opotřebení podlahy) a nanesení další vrstvy oleje. Naprosto bezprašný postup, za den je možno zvládnout cca 100 m2, druhý den je podlaha použitelná. Cena je 150-250 Kč/m2, dle stupně opotřebení. Kromě toho máte možnost si sami každé 2-3 roky podlahu přeleštit ošetřovacím olejem. Jedná se o stejný postup jako když leštíte nábytek. Jednoduše nanesete na podlahu hadrem tenký film ošetřovacího oleje a necháte zaschnout cca 2 hodiny. Budete se divit, protože podlaha bude jako nová. 
A jak je to u laku? Podlahu je nutné zbrousit až na dřevo, nanést znovu 1x základní lak a minimálně 2x vrchní. Tento postup trvá na 100 m2 cca 3 dny, další 2-3 dny je nutné nechat lak zaschnout a vytvrdnout a je nutné počítat s vymalováním, protože při broušení se práší. Cena renovace je 300-400 Kč/m2 dle stupně poškození a použitého laku.

5. Životnost je také důležitý argument, hlavně u vrstvených podlah s nášlapem 3-4 mm. Zatímco u oleje díky šetrné renovaci prakticky nejste schopni nášlapnou vrstvu "ochodit", v případě renovace lakované plochy přichází v úvahu 2-3 násobné přebroušení.

6. Ale všechny tyto důvody jsou vedlejší. Nejdůležitějším argumentem je pocit: sáhněte si na lakovaný a olejovaný povrch. Tento pocit je diametrálně odlišný.

***************************************************************************************************

 

Dřevěné podlahy a podlahové vytápění 

Pokládka dřevěné podlahy na podlahové vytápění

Při prvním spuštění podlahového topení před pokládkou podlahy postupujte následovně:

■ Zvyšujte teplotu v primárním okruhu o 5 stupňů Celsia denně až na max. teplotu 50 stupňů Celsia a tuto teplotu poté udržujte cca 5 dní.

■ Poté nechte teplotu klesat denně o 5 stupňů Celsia zpět a nechte podlahu 2 - 3 dny úplně vychladnout.

■ Následně spusťte podlahové topení během 24 hodin na plný výkon a nechte jej cca 5 dní v provozu. Poté přejděte na normální topný režim.

■ Tímto je podkladní vrstva připravena k montáži dřevěné podlahy.

 

Nutno dodržet následující podmínky

1. Použijte vícevrstvé dřevěné podlahy o tloušťce 10 - 15 mm, slabší konstrukce je při změnách teploty nestabilní, podlahy silnější než 15 mm nezaručují dobrou prostupnost tepla.

PRO ORIENTACI UVÁDÍME NĚKOLIK HODNOT TZV. SOUČINITELE TEPELNÉ VODIVOSTI K. (W.M-1.K-1)

a) Dlažba o síle 10 mm. K = 0.04 až 0.06

Nedodáváme

b) Sendvičová parketa o síle 10 - 12 mm K = 0.06 až 0.09 - vhodná konstrukce

 

c) Sendvičová parketa o síle 14 - 15 mm K = 0.09 až 0.12 - vhodná konstrukce

 

d) Masiv o síle 18 - 22 mm. K = 0.18 až 0.20 - nevhodná konstrukce

Obecně lze říci, že doporučená hodnota součinitele tepelné vodivosti K pro užití materiálů v kombinaci s podlahovým vytápěním leží na hranici K 0.15. 2.

 

2. Nepoužívejte dřeviny, které jsou citlivější na změny teploty a vlhkosti (např. buk, javor, bambus, jatoba, kempas, tigerwood), vhodné dřeviny jsou: dub, jasan, olše, teak, ořech, iroko, vynikající vlastnosti má hevea a merbau!

3. Nejvhodnějším je systém teplovodního podlahového topení.

4. Teplota v primárním okruhu by neměla překročit 50 stupňů Celsia.

5. Teplota nášlapné vrstvy do max. 27 stupňů Celsia.

Tato teplota je optimální nejen pro parkety, při vyšších teplotách je při kontaktu podlaha vnímána jako příliš teplá.

6. Pro rovnoměrné rozložení teploty musí být teplovodní hadice, příp. elektrické kabely, rozloženy rovnoměrně a to nejméně 4,5 cm pod povrchem betonu.

****************************************************************************************************

Montáž dřevěné podlahy 

 Pokládka na trvale elastické lepidlo

Cena lepidla je 145 Kč/kg, spotřeba cca 1,5 kg/m2  tzn. že cena lepidla na 1 m2 podlahy je cca 200 Kč. Cena samotné montáže je 250 Kč/m2 (pokládka + montáž lišt a přechodových profilů). Celková cena montáže včetně lepidla je cca 450 Kč/m2 bez DPH*

* Vyjímkou jsou celomasivní podlahy, které se po montáži musí celoplošně přebrousit přetmelit a poté povrchově upravit 2x olejem. U těchto podlah se cena montáže pohybuje okolo 600-650 Kč/m2 bez DPH

Toto lepidlo neobsahuje vodu ani rozpouštědla, podklady se nepenetrují pouze se důkladně vyčistí. Anhydritový podklad se přebrousí kotoučem o zrnitosti 16 nebo 24 (toto je v ceně naší montáže). Vyžadujte od firmy, která Vám dělá anhydritový podklad ihned po zaschnutí (tj. 2-3 den po vylití) seškrábání nebo zbroušení vrchního povlaku. Pokud dojde k jejímu zaschnutí, ucpou se kapilární otvory na jeho povrchu, voda nemůže vzlínat ven a tím se prodlouží doba vysychání.

Tímto lepidlem lepíme téměř 90% všech ploch. Zcela jistě ho použijte při lepení na podlahové topení, velkých formátů (masiv, mozaiky, velká 3-vrstvá prkna) a mastných exotických dřevin (teak, ipe atd.).

 Montáž dřevěné podlahy plovoucím způsobem

Pokud se rozhodnete pro tento způsob, máme pro Vás připravenu nejmodernější verzi click systému click. Cena montáže je cca 230 Kč/m2.

 ****************************************************************************************************

Broušení parket

Co přináší broušení parket?

Parkety jsou při správné údržbě typem dřevěné podlahy, která může sloužit až několika generacím. Mezi základní typ údržby patří právě broušení parket. Parketová podlaha je velmi příjemným estetickým prvkem v interiéru, z praktického hlediska během užívání reaguje na vlhkost, změny teplot, a je samozřejmě také citlivá na mechanická poškození.

Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností, odstraníte také zašlou špínuskvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

 Jak probíhá broušení parket

Před broušením parket je třeba nejdříve odstranit všechny nečistoty, hřebíky a zbytky spojovacího materiálu. Vhodné je realizovat také drobnější opravy, jako je upevnění desek, nebo výměna prasklých parket.

Vlastní broušení parket zahrnuje sérii tří brusů: nejdříve hrubé broušení parket, pak střední broušení parket a nakonec jemné broušení parket. Celý proces broušení parket ubere podlaze pouze asi jeden milimetr, obvykle se u parketové podlahy realizuje jednou za 10 až 20 let. Díky moderní technologii se vybroušené piliny zachytávají do speciálního látkového vaku přístroje a eliminuje se tak prašnost celého renovačního procesu.

Finální povrchová úprava se skládá ze dvou až tří nátěrů speciálním akrylátovým lakem, nebo olejem. Pokud se ptáte co je lepší, platí to, že lak je praktičtější, protože lépe odolává vodě a olej zase lépe podpoří přírodní vzhled a kresbu dřeva.

 Náročnost broušení parket

Při vlastním broušení parket je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek – broušení parket má svá pravidla. Finální brus se například realizuje s ohledem na dopad světla do místnosti. Vzhledem k nákladům za zapůjčení strojů, potřebné technické i manuální zručnosti se určitě vyplatí broušení parket svěřit profesionálům. Ti zpravidla pracují s výkonnějšími stroji, zajistí profesionální eliminaci prašnosti a máte záruku, že výsledek bude také z estetického hlediska kvalitní.

Možná zjistíte, že vaše stará parketová podlaha je už příliš zničená, aby mohla být renovována, v tom případě bude na místě poohlédnout se po možnostech, které nabízejí nejmodernější dřevěné podlahy.

 **************************************************************************************************

Údržba dřevěné podlahy- při správné péči vydrží generace

 

Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbeným designovým doplňkem interiéru mnoha nových, ale i renomovaných bytů a domů. Abychom dlouhodobě uchovali jejich přírodní vzhled a vlastnosti, musíme mít na paměti, že dřevěné podlahy vyžadují zvláštní péči, kterou nesmíme zanedbat. Správná péče neovlivňuje pouze jejich optický vzhled, ale také trvanlivost, která se při zodpovědné údržbě výrazně prodlužuje. Dřevěné podlahy nám mohou sloužit až po několik generací.

 

Jedny z rozhodujících faktorů, které přímo ovlivňují kvalitu dřevěné podlahy, jsou teplota a vlhkost v místnosti, kde je podlaha instalována. Dřevo totiž při „změnách klimatu“ v místnosti pracuje. Při špatné teplotě a nedostatečném větrání se mohou časem objevit na podlaze výrazné nerovnosti (prohloubeniny, vypoukliny). Při velmi nízké vlhkosti se naopak vytváří nežádoucí spáry, které představují pro dřevěné podlahy velký problém.

Předcházet vzniku poškození dřevěné podlahy není obtížné. V místnostech, kde jsou dřevěné podlahy nainstalovány, stačí pravidelně větrat a teplotu udržovat mezi 18 – 22°C.

Největšími nepřáteli, které mohou dřevěné podlahy nenávratně poškodit, jsou písek a hrubé nečistoty. Zaneseme-li tyto nečistoty do místnosti s dřevěnou podlahou, velmi snadno může dojít k vážnému poškození podlahy, především k poškrábání laku a dřeva.

Chceme-li se účinně vyvarovat poškození dřevěné podlahy, je dobré, pokud umístíme před dveře do místnosti rohožku, která nečistoty zachytí. Jedná se o levné řešení, která vám ušetří náklady spojené s předčasnou renovací podlahy.

Samozřejmostí je také zabezpečení nábytku, který taktéž může podlahu poškodit. Nábytek proto musíme opatřit „filcovými podložkami“, které podlahu ochrání. Zároveň se musíme vyvarovat posouvání těžkého nábytku po podlaze. Právě reorganizace nábytku má mnohdy za následek poškození dřevěné podlahy.

Údržba dřevěné podlahy není nic dramatického. Vyžaduje trochu času a péče, nic, co nelze zvládnout. Stačí k tomu běžné potřeby, které má každý doma.  

 

Běžná údržba dřevěné podlahy nestačí. Podlaha v závislosti na zatížení podléhá přirozenému opotřebení a po několika letech vyžaduje renovaci. Většinou se jedná o kompletní přebroušení podlahy a její znovu nalakování. Renovování podlahy je vhodné přenechat specializované firmě, u které máte jistotu, že vše bude provedeno bezchybně, dle správného postupu.

Pokud chceme sami vlastními silami prodloužit životnost a zvýšit odolnost dřevěné podlahy není na škodu používat speciální leštěnky na dřevěné podlahy. Tyto leštěnky se nanášejí pravidelně ve dvou vrstvách, zhruba ve dvou měsíčních intervalech. Ošetřená podlaha vydrží déle a také lépe vypadá.

***************************************************************************************************

Jak správně vybrat dveře a obložkové zárubně

Dveře

Při výběru dveří se nejdříve musíme rozhodnout, jaký typ dveří potřebujeme. Zda potřebujeme dveře vchodové do bytu (vnitřní dveře požárně odolné nebo dveře požárně bezpečnostní třída 2), zda nemáme další speciální požadavky – dveře protihlukové, dveře s bezpečnostním sklem, posuvné včetně garnýže.

Poradna - dveře

Potom můžeme přistoupit k rozhodnutí, jakou modelovou řadu zvolíme právě s ohledem na specifické požadavky. U každé modelové řady najdete další možnosti specifikace: dezén povrchu dveří, jiné než standardní sklo, upřesnit zámek – obyčejný, vložkový, vybrat si povrch u závěsů – standard stříbrný, lze mosaz, bronz, satinovaný nikl.

Nejdůležitější činností pro správné objednání dveří je změření jejich rozměrů. Dveře lze měřit ve falci, tj. užší rozměr, nebo maximální šířku dveří. Příklad: standardní dveře 80/197cm mají ve falci 82cm, širší rozměr 85cm, na výšku je rozměr ve falci 197 cm, větší rozměr je 198,5 cm. Průchod dveřmi je 80cm široký a 197 cm vysoký. Při měření dveří je nutné se ujistit, zda dveří mají stejný rozměr po celé šířce i délce dveří, vlastní falc musí mít rozměr 1,5cm na šířku dveří 2,5cm na hloubku dveří.

Určit pravé a levé dveře lze takto: Stoupnete si čelem k širší straně dveří. Na které straně dveří jsou závěsy, takové dveře potřebujete: levé nebo pravé. (viz obrázek)

Obložkové zárubně

Při objednávání obložkových zárubní se musíme především soustředit na rozměry stavebního otvoru.

Stavební otvor měříme, až když jsou dokončeny zdi včetně obkladů a až když jsou hotové podlahy. Šířku a výšku standardních stavebních otvorů najdeme u obložkových zárubní. Standardně platí, že na každou stranu jmenovitého rozměru dveří připočteme 5cm. Pro obložkovou zárubeň na dveře 80/197 cm je šířka stavebního otvoru 90 cm a výška 202 cm. Pokud stavební otvor nemá požadovaný rozměr, jsou dvě možnosti. Stavební otvor upravit na požadovaný rozměr nebo si objednat atypickou obložkovou zárubeň a atypické dveře. Je jednodušší, pokud lze stavební otvor upravit, protože druhá varianta nese sebou příplatky za atyp u dveří 40%, u obložkových zárubní 20%.

Pokud jsou jakékoliv pochybnosti při měření dveří a obložkových zárubní, doporučujeme obrátit se na odbornou firmu.

Protihlukové dveře

Protihlukové dveře plné

Dveře plné lze dodat jako protihlukové (vzduchově neprůzvučné) v obložkové zárubni SOLO (pro dveře v ocelové zárubni je vzduchová neprůzvučnost 2 dB nižší). Protihlukové dveře vytváří pocit soukromí, snižují prostup zvuku dveřmi (lednice 40 dB, myčka 42 dB, šeptání 20dB, napouštění vody do vany 80dB).

Jsou dodávány tyto protihlukové dveře plné:
32 dB - výplň dveří je deska LINEX, dveře jsou s výsuvným prahem ELLN MATIC OMEGA
35 dB - výplň dveří je deska LINEX, dveře jsou s pevným prahem s těsněním
38 dB - výplň dveří je dřevotřísková deska přerušená vrstvou korku, dveře jsou s pevným prahem s těsněním

Protihlukové dveře požárně odolné a dveře požárně bezpečnostní třídy 2

Dveře požárně odolné lze dodat jako protihlukové v protipožární obložkové zárubni SOLO o vzduchové neprůzvučnosti 35 a 37 dB (v protipožární ocelové zárubni se hodnoty neprůzvučnosti snižují o 2 dB). Vzduchová neprůzvučnost se dociluje přidáním krycí desky. U dveří se vzduchovou neprůzvučností 35 dB je přidána jedna deska, u 37dB jsou desky přidány z obou stran dvě desky. Při výběru kování je třeba počítat s tím, že tloušťka dveří bude 44 mm respektive 47 mm.

Zátěžové dveře

Jsou vhodné pro zdravotnická zařízení, školy, výrobní a správní budovy, hyper a supermarkety – vysoce namáhané dveře zejména možnost poškrábání povrchu dveří.

Dveře jsou s výplní děrovaná dřevotřísková deska (u dveří požárně odolných je výplň požárně odolná dřevotřísková deska). Povrch dveří HPL fólie nebo CPL fólie o tloušťce 0,8 mm. Dezény CPL fólie 0,8mm kalvados, dub příčný podélný světlý, dub příčný podélný tmavý, HPL fólie 0,8mm - šedá

Dveře je možné dodat jako falcové i jako bezfalcové. Zátěžové dveře lze dodat plné, požárně odolné, případně jako požárně odolné třída bezpečnosti

Bezfalcové dveře

Bezfalcové dveře lze dodat ve všech modelových řadách kromě dveří požárně odolných, kouřotěsných a protihlukových a dveří SONET. Bezfalcové dveře se zapuštěnými panty ve speciální obložkové zárubni působí velmi pěkným moderním dojmem

Kyvné dveře

Kyvné dveře umožňují otevírání na obě strany s fixací ve střední poloze pomocí pružinových závěsů. Usazují se do obložkové zárubně se specielní úpravou. Vzhledem k namáhání dveří bude výplň dveří děrovaná dřevotřísková deska a povrch bude HPL fólie nebo CPL fólie o tloušťce 0,8 mm

Oblá hrana u dveří

U všech typů dveří kromě dveří požárně odolných, požárně bezpečnostní třída 2 a dveří SONET lze na zakázku vyrobit oblou hranu u dveří

Posuvné dveře

Posuvné dveře se vyrábí na stěnu nebo do stavebního pouzdra.

Všechny typy dveří lze dodat jako posuvné, kromě dveří požárně odolných, dveří požárně bezpečnostních třída 2 a dveří SONET: Dveře hladké, STYL, SOLO, OTAVA, SONG.

Jsou vyrobeny jako bezfalcové s otvorem na úchytku (tzv. mušle). Na spodní hraně je vyfrézovaná drážka pro vodící profil. Drážka má rozměr 9x16 mm. Pro dveře s většími nároky na provoz lze vložit do drážky hliníkový profil, rozměr drážky je 10x17 mm.

Komplet

Komplet se skládá z posuvných dveří, garnýže s pojízdným mechanismem a průchozí (tzv. slepé) zárubně. Při objednání posuvných dveří budete kontaktováni pracovníkem obchodu k upřesnění požadavků na komplet a ke sdělení ceny kompletu.

Garnýž je tvořena krabicovým otevřeným profilem a je určená k montáži nad slepou zárubeň nebo nad hladký otvor ve stěně. Pro uzamykatelné posuvné dveře je dodáván sloupek, jehož povrch je shodný s dezénem slepé zárubně.

Mušle na posuvné dveře mohou být dřevěné (v odstínech dub, jasan, buk a mahagon) nebo kovové (mosaz lesk, chrom lesk, nikl satinovaný). Pro uzamykatelné dveře lze použít pouze mušle kovové. Čelo zámku bude ve stejném odstínu jako mušle a zámek může být obyčejný, vložkový nebo WC zámek.

Vodící lišta pro pojezd posuvných dveří na stěnu se objednává v délce dvojnásobku šířky posuvných dveří. Lišta se dá nastavit a dodává se v délce 2 m.

Rozměry posuvných dveří na stěnu: šířka dveří - jmenovitý rozměr dveří + 9cm (např. šířka dveří posuvných na stěnu 60/197 bude 69 cm), výška dveří bude 198,5cm.

Dveře posuvné do stavebního pouzdra. Tyto posuvné dveře se liší od posuvných dveří na stěnu rozměrem. Šířka dveří bude jmenovitý rozměr dveří + 5 cm (např. šířka dveří posuvných do stavebního pouzdra 60/197 bude 65 cm), výška dveří bude 198,5 cm.

Do stavebního pouzdra na sádrokartonovou stěnu š.100mm lze použít dveře hladké včetně prosklených, případně dveře s kazetovými rámečky. Nelze použít dveře s nalepovacími rámečky.



Zkušebny Praha

ProParket.cz - podlahy dveře Praha - široká nabídka podlah a dveří
© 2005 - 2024 ProParket.cz - Nuselská 319/106 Praha 4 Michle, 140 00, Telefon, fax: 272 659 135

Mapa webu | Obchodní podmínky | Doprava | Jak nakupovat