Sponzorujeme:

Zkušebny Praha

RENOVACE parket

Dřevěné parkety patří do skupiny masivních dřevěných podlah, které jsou trvalou investicí. Hodnota podlahy zůstává stálá, a pokud chceme povrchu po čase vrátit zašlou krásu, můžeme parkety renovovat. V naprosté většině případů stačí podlahu přebrousit, opatřit povrch vhodnou úpravou v podobě laku, oleje, nebo vosku a znovuzrozená dřevěná podlaha je na světě.

Renovace parket ubere celkové tloušťce vlysů pouhý milimetr. Znovu budeme podlahu brousit podle potřeby zhruba za 10 až 20 let. Komplexní renovace zahrnuje zbroušení podlahy,tmelení spár, nanesení vícevrstvého laku (nebo jiné povrchové úpravy - např. olej, vosk), jemné přebroušení povrchu a zalištování

 

Kdy se vyplatí podlahu obnovit a kdy je třeba její výměna?

 Renovace parket řeší především estetickou stránku povrchu. Obroušené dřevo získá na kráse a nová povrchová úprava zajistí prodloužení životnosti plochy. Co renovace broušením ale neřeší, to jsou vrzající parkety. V nejhorším případě je třeba celou podlahu rozebrat, očistit její části od starého lepidla nebo jiné hmoty (např. asfaltu) a znovu položit.

 Pokud máte před sebou kompletní rozebrání a nové položení původní parketové podlahy, informujte se o ceně předem. V náročných případech se může vyplatit pokládka nových parket.

 

Výběr povrchové úpravy

 Základním rozhodnutím je výběr laku, oleje, nebo vosku. Akrylátový lak vytvoří na povrchu vrstvu, která dobře odolá vodě a snadno se udržuje. Další úpravy však budou vyžadovat opět komplexní zásah – zbroušení celého povrchu. U olejované a voskované plochy můžeme snadno vrstvu doplnit opětovným nanesením přípravku. Jednou za čas pak musíme obnovit celou vrchní vrstvu. Oleje a vosky umožňují zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy. Dřevo navíc dýchá, obtížněji se však udržuje.

 Částečné opravy parket

 Vyměnit pouze jednotlivé poškozené parkety je možné. Problémem ale může být barevné sladění se starými parketami. Vybíráme parkety barevně podobné a celkové zbroušení také pomůže sjednotit vzhled podlahy. Samozřejmě se mnohem snadněji vyměňují okrajové části, něž parketa uprostřed podlahy. Díl uprostřed nelze zapojit do systému pero-drážka, musí se do podlahy vlepit lepidlem.

Setřídit dle:

Stránka | 1 |  

RENOVACE PARKET AKCE system Power Drive

Akce
Novinka

V ceně:     * broušení parket   * tmelení    * tři vrstvy laku nebo oleje     ..

Dostupnost: skladem

Cena: 350
s dph: 402

Zakoupit ks
Stránka | 1 | 

Zkušebny Praha

ProParket.cz - podlahy dveře Praha - široká nabídka podlah a dveří
© 2005 - 2024 ProParket.cz - Nuselská 319/106 Praha 4 Michle, 140 00, Telefon, fax: 272 659 135

Mapa webu | Obchodní podmínky | Doprava | Jak nakupovat